• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
Katarzyna

Katarzyna

czwartek, 18 maj 2017 14:56

Eco - action in Park Mamuta

On Friday, 12th of May 2017, a joint ECO-ACTION took place at Park Mamuta in Wroclaw. Situated in the southwestern part of the city, on the bank of Ślęza river, it is mainly known for the 1,7 m long mammoth tusk discovered in the area. As the winner of the Wrocław Civic Budget 2014, PROJECT 301, the Park represents an idea and a vision of a unique place in this part of the region.

O roli zieleni w przestrzeni miejskiej wiele się mówi, a my zachęcamy do aktywnego działania i to już od najmłodszych lat. Nie chcemy żyć w betonowym mieście, dlatego nie wycinamy, lecz sadzimy i zazieleniamy! W ekosystemie miasta każde drzewo, każdy skrawek zieleni ma znaczenie. Nie tylko sprawia, że jest po prostu ładniej i przyjemniej czy tworzy miejsca do zdrowego odpoczynku, ale co najważniejsze – ma wielki wpływ na jakość powietrza, które nieustannie trafia do naszych płuc.

 

20 maja w EkoCentrum Wrocław całe popołudnie poświęcone tematom Globalnym: dzieci zapraszamy na warsztaty, podczas których odwiedzimy Azję i Arykę. Nie zabraknie także zajęć z przyrodnikiem, podczas których przyglądać się będziemy roślinom z różnych części świata. Dorosłych w tym czasie zaprosimy na projekcję filmu „Living On One Dollar” – będzie to jeden z pierwszych pokazów w Polsce!

czwartek, 27 kwiecień 2017 10:02

INOGRAFIKI / WODA

czwartek, 27 kwiecień 2017 09:40

INFOGRAFIKI H2O - TO JEST TO

h2_to_jest_to_01.jpg 

h2_to_jest_to_02.jpg

h2_to_jest_to_03.jpg

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

poniedziałek, 03 kwiecień 2017 14:35

Akcja REKRUTACJA!

Serdecznie zapraszamy do udziału w trzech arcyciekawych projektach realizowanych w EkoCentrum w tym roku. Są to R jak Redukuj, Miejscy Odkrywcy oraz Kaźdy inny, wszyscy równi. Skierowane są one do dzieci i młodzieży z terenu Wrocławia.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 55+ na bezpłatne warsztaty kreatywne odbywające się w ramach projektu "EkoSenior w działaniu". Podczas zajęć własnoręcznie wykonamy oryginalne i fantazyjne broszki ze skrawków przepięknych materiałów, guzików, filców itd.

Strona 1 z 12