• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
Katarzyna

Katarzyna

poniedziałek, 22 styczeń 2018 15:01

Fair Trade Film Festival


Fair Trade Film Festival miał swoją premierę w listopadzie ubiegłego roku. Zapraszamy na kolejne pokazy filmów na temat Sprawiedliwego Handlu i ekonomii społecznej, które jeszcze w styczniu odbędą się we Wrocławiu, Łodzi, Warszawie i Katowicach.

Celem festiwalu jest przedstawienie, jakie korzyści dla rolników i konsumentów niesie ze sobą Sprawiedliwy Handel. Zapraszamy do oglądania i dyskusji. 

piątek, 19 styczeń 2018 13:31

Excursion to Hydropolis

On Thursday 18.01.2018, we went to visit Hydropolis, a center of knowledge and science about water in Wrocław. This extremely modern facility, opened in 2015, uses multimedia applications, interactive installations, faithful replicas and models, as well as touch screens with only one purpose; to show water from various fascinating perspectives. Due to its cutting edge technology, it represents Poland’s only facility of this kind and one of very few worldwide.

piątek, 29 grudzień 2017 17:26

Zaangażuj swoją firmę/ CSR

Zapraszamy chętne firmy do wspólnej organizacji wolontariatu pracowniczego Klimat do zmian, wspierającego działania na rzecz przyrody w najbliższym otoczeniu.

piątek, 29 grudzień 2017 12:33

Wpłać darowiznę na konto

Darowizny pomagają nam realizować nasze działania i zdobywać dofinansowanie na kolejne projekty.

Możesz odliczyć ją od dochodu.

piątek, 29 grudzień 2017 12:17

Przeznacz swój 1% podatku

Zadecyduj na jakie działania zostanie przeznaczony Twój 1%! W tym roku pomoże nam rozwinąć nasz program edukacji antysmogowej.

Wystarczy, że w rozliczeniu podasz nasz numer KRS: 0000178876. Możesz skorzystać też naszego programu do rozliczeń PIT za 2017.

piątek, 29 grudzień 2017 12:16

Wesprzyj nas

EkoCentrum zostało założone w 2013 roku i jest prowadzone przez Fundację EkoRozwoju, organizację o ponad 26 letnim doświadczeniu. Naszą misją jest rozwój w zgodzie z Naturą, co w praktyce przekłada się na szereg działań związanych ze wspieraniem inicjatyw lokalnych społeczności, prowadzeniem kampanii informacyjnych i edukacyjnych czy też ochronę zagrożonych gatunków i obszarów przyrodniczych.

Kluczowym elementem naszej działalności jest spójna i włączająca EDUKACJA EKOLOGICZNA.

Poruszamy kwestie związane z nadmierną konsumpcją, zrównoważonym wykorzystaniem zasobów, ochroną wód i klimatu, współzależnościami pomiędzy różnymi częściami świata w ramach edukacji globalnej etc. Podczas zajęć przyrodniczych w terenie przybliżamy wiedzę o różnych gatunkach zwierząt i roślin, pokazujemy współzależności między działalnością człowieka a przyrodą, a przede wszystkim zachęcamy do dalszej samodzielnej obserwacji przyrody. Specjalizujemy  się w tematach związanych z ochroną i pielęgnacją drzew.
Stawiamy na rozwój aktywności obywatelskiej oraz podkreślamy wartość zaangażowania lokalnego i globalnego. Pracujemy na postawach, wskazując indywidualną możliwość
działania i zmiany.

Z bezpłatnej oferty edukacyjnej EkoCentrum skorzystało już ponad 26 000 osób.

Realizacja naszej  misji możliwa jest głównie dzięki środkom przekazywanym Fundacji w ramach dotacji przez różne instytucje zarówno polskie jak i zagraniczne. Fundusze te jednak nie pokrywają w całości wszystkich kosztów związanych z prowadzonymi działaniami. To dzięki finansowemu wsparciu indywidualnych darczyńców oraz prywatnych firm możemy pracować na rzecz zrównoważonego rozwoju. 

Aby robić to skutecznie potrzebujemy Waszego wsparcia!

środa, 27 grudzień 2017 08:09

Skincare and vegan hairdressing

When it comes to beauty and wellness we are in! Last Monday we were asked to volunteer at hairdressing school. Well, that was amazing! Such a new experience in our lives never appeared before.

Pod koniec roku czekają nas atrakcje związane z promocją Promenady Krzyckiej. Pomiędzy świętami a Nowym Rokiem zapraszamy na aktywne spędzenie czas podczas Gry Miejskiej. W międzyczasie polecamy lekturę artykułów przybliżających historię i plany wobec tego pięknego miejsca we Wrocławiu.

piątek, 15 grudzień 2017 13:00

Jemioła na edukację ekologiczną

Jemioła wprost z wiekowych jabłoni z certyfikowanego sadu matecznika w Dolinie Baryczy przyniesie szczęście w każdym domostwie! Została zebrana i wyselekcjonowana ręcznie przez międzynarodową ekipę przyjaciół przyrody. Można ją nabyć w EkoCentrum już w najbliższą sobotę (16.12.2017) i wsprzeć tym samym działania Fundacji EkoRozwoju w zakresie ochrony przyrody i edukacji ekologicznej!

czwartek, 14 grudzień 2017 12:22

Muzyczna Noc Nadodrza

On Saturday 9th of December, volunteers and workers at Ekocentrum organized several workshops in occasion of the Muzyczna Noc Nadodrza. One of the things we did was a cooking workshop. We baked traditional Christmas Pierniczki and invited the participants, both children and adults to decorated them based on their own wishes and creativity. In that respect, natural ingredients and spices  such as sugar, poppy seed, dried fruits, oranges, mango, coconuts etc. were used. It was a pleasure to see many young people enjoying decorating their cookies in a warm Christmas atmosphere. Moreover, for us foreign volunteers it was also a great opportunity to get acquainted with Polish traditions of celebrating the holidays.

Strona 1 z 17